Venedik Sinema Şenlik 2023'ü hayata geçirmesi: Neler gösteriliyor ve neden heyecanlıyız? - Haberciler.orgHaberciler.org

24 Haziran 2024 - 14:09
SON DAKİKA

Venedik Sinema Şenlik 2023’ü hayata geçirmesi: Neler gösteriliyor ve neden heyecanlıyız?

Muhteşem bir film seçimiyle bu yılın 80’incisi kitaplara da yansıyacak gibi görünüyor…

Venedik Sinema Şenlik 2023’ü hayata geçirmesi: Neler gösteriliyor ve neden heyecanlıyız?
Son Güncelleme :

07 Eylül 2023 - 12:00

Küresel sinema sektörünün en prestijli etkinliklerinden biri olan Venedik Sinema Şenlik, 80.baskıgelecek hafta açılacak ve bundan daha heyecanlı seçenekler.

REKLAMCILIK

Sinemasever kalplerinizin arzu ettiği tüm kapsamı sunmak için insanca mümkün olduğu kadar çok film ana hatlarıyla yayınlanacaktır.

iken Hollywood’daki güncel grevler Bu, A-lister’ların bu yıl kırmızı halıyı canlandırabileceği anlamına geliyor, film dizilişi göz kamaştırıcı derecede iyi kalıyor. Ve bunun iyi bir nedeni var; Venedik, geleceğin ödüllü kazananlarının prömiyerleri için başvuracağı platformda bir şekilde itibar kazandı.

gerçekte dünyanın en eski sinema festivali, 80. baskı için sersemletici bir seçki . İşte en çok heyecanlandıklarımız; Bu Yarışmanın unvanlarıyla sınırlandırıyoruz, aksi takdirde bütün gün burada olacaktık.

İşte başlıyor… (Ve bu yıl Lido’da neler beklenebileceğine dair daha fazla ayrıntı için görüntüyüye göz atın.)

Katil

D: David Fincher

Katil

Ünlü film stüdyosu David Fincher ve oğlu Venedik’teyken 1999’daki film galasını yapıyordu. Dövüş Kulübü . Bu yıl Alexis Nolent’in Fransız çizgi romanlarından uyarlanan ve Luc Jacamon’un resimlediği bir uyarlamayla geri dönüyor. Fincher’ın üstünde durmayı başardığı Katil Yıllardır, bu yıl Venedik Sineması Şenlik’in en çok beklenen yapımlarından biri. Fincher’ın “acımasız, kanlı, zarif bir kara film” olarak tanımladığı sinema, metodik bir tetikçinin (Michael Fassbender) vicdanı kayıtlı iken psikolojik olarak çatlamasını konu alıyor. Hepimiz oradaydık. Daha sonra kendini başarısızlığa uğratan bir şeyin ardından bir insanın avının yanlış ucunda bulur. Hepimizin oraya gitmedik. Fincher’ın kötü bir sinemanın güneşlenemeyeceğini, Se7en senarist Andrew Kevin Walker uyarlama görevlerinde ve düzenli olarak birlikte gerçekleştirmemiz Trent Reznor ve Atticus Ross’tan orijinal bir müzik alımı, bu Yarışma seçimi konusunda çok heyecanlanmak için her türlü neden var. Tilda Swinton da bu konuda yeterli değil. Satılmış!

Menşei

D: Ava Duvernay

Menşei

Oscar adayı yönetmen Ava Duvernay, bu yıl Venedik Sinema Şenlik’te yarışmaya katılan ilk Afrikalı Amerikalı kadın olarak tarih yazıyor. Son film Isabel Wilkerson’ın Pulitzer ödüllü kurgu kitabı ‘Caste: The Origins of Our Discontents’a katıldı ve başrolde Aunjanue Ellis-Taylor ( Kral Richard) ve Vera Farmiga ( Ölmüş, Kaynak kodu), Audra McDonald, Nick Offerman ve Connie Nielsen ile birlikte. Menşei ABD’deki sistemin ırksal eşitsizliği ele alınıyor ve Amerika’yı şekillendiren adaletsiz kast analizlerini keşfedecek. Duvernay ile Bizi Gördüklerinde, 13.ve Selma, bunun sert ve dokunaklı bir saatte bahse girebilirsiniz.

Maestro

D: Bradley Cooper

Maestro

Bradley Cooper, 2018’in ilk yönetmenlik denemesi olan prömiyerini yaptı. Bir yıldız doğdu , Venedik’te. Sinema, Cooper için En İyi Film ve En İyi Erkek Oyuncu da dahil olmak üzere sekiz Oscar adaylığı için mükemmel bir platformdu. Efsanevi oyuncular Leonard Bernstein’ı, Carey Mulligan’ın eşi, aktris ve oyuncu Felicia Montealegre’yi canlandırdığı ikinci yönetmenlik çalışmasıyla Lido’ya geri dönüyor. Sinemanın Bernstein’ın 30 yılı kapsadığı ve kendi çapından ya da eşinden çok eşi (Carey Mulligan) ile olan ilişkisine odaklandığı söyleniyor. protez burun bu konuda. Bununla ilgili bazı erken özellikler söylentileri var, bu nedenle Cooper’ın ürünlerinin teslim edilip edilmeyeceğini görmek için sizinle paylaşıyoruz. Umalım da Rami Malek 2019’da olduğu gibi gelecek yıl da Cooper’ın Oscar’ını çalmasın… Hâlâ iyileşiyoruz.

El Conde

D: Pablo Larraín

REKLAMCILIK

El Conde

Jackieve Spencer Şilili yönetmen Pablo Larraín’in tarihi araştırıldığını gördüm. Venedik’e aklında tarihle döner ama farklı bir şekilde. El Conde Şilili diktatör Augusto Pinochet’yi tam anlamıyla ve mecazi olarak kan emmeye devam eden 250 yaşında bir vampir olarak hayal eden tarihi incelemeist kurgunun gotik bir eseridir. Diktatörün süregelen travmasını ele alan Larraín’in, yerel Todd Haynes görüntü yönetmeni Ed Lachman tarafından muhteşem beyaz çekilen film, büyülü özgürlüklüğü çok şey vaat eden çılgın bir öneriyle harmanlıyor gibi görünüyor. Daha önce 2012’nin baş döndürücü (ve Oscar’a aday gösterilmesi) filmi diktatörün süregelen zulmünü araştırdığını araştırdığını HAYIR, El CondeAltın Aslan töreni için dikkat edilmesi gereken bir şey gibi görünüyor.

Zavallı Şeyler

D: Yorgos Lanthimos

Zavallı Şeyler

Gerçeküstü ve kara esprili her şeyin Yunan ustası Yorgos Lanthimos’un son sineması – 2018’deki Venedik galasından bu yana ilk film Favori – cinsiyet değiştiren bir ‘Frankenstein’ gibi oynanıyor. Emma Stone’un çılgın bir bilim adamı (Willem Dafoe) tarafından hayatta kalan bir kadının canlandırdığı görülüyor. Mark Ruffalo’yla kaçar (kim kaçmaz ki?) ve insanlığın ve doymak bilmez cinsel arzularının giderek daha fazla para kazanması varır. Bunun fragmanları Lanthimos için biraz daha yaygın bir ürüne işaret ediyor gibi görünüyor, ancak bu, pazarlamanın bir sinema filmini ucuza sattığı ilk sefer olmayacak. Bazı gerçeküstü ve kendine özgü heyecanların sunacağını. Ve biraz hemoglobin. Çok olurdu.

çobanpüskülü

D: Fien Troch

çobanpüskülü

Festival bu yıl korku ya da korkuya alabileceğiniz filmler söz konusu olduğunda ürünleri teslim etti. Zavallı Şeylerve gotik süreçleri; El Condeve vampir türünün dönüşü… Ve sonra şu da var çobanpüskülü . Belçikalı yönetmen Fien Troch ( ev ) 15 boyutlu bir hediye/lanetini konu alan bir filmiyle Lido’ya geri sinemaya dönüyor. Adı Holly, onun yanındayken huzurlu yaşamalarını sağlayabilir. Bunda yanlış bir şey yok… insanların onu sömürmeye çalışması dışında. Bildirildiğine göre ergenlik dönemindeki hastalık temasını araştırıyor ve festival Alberto Barbera’ya göre “korku türü kinayeleriyle oynayan bir aşk hikayesi”. Bunu şimdi gözbebeklerimize edin.

REKLAMCILIK

Kötülük Var Değildir

D: Ryûsuke Hamaguchi

Kötülük Var Değildir

Japon usta Ryûsuke Hamaguchi, Oscar ödüllü eserinin iki kez dokunuşuyla 2021’de nasıl bir yıl geçirdi? arabamı sürve daha az görülen ama aynı düzeyde parlak olan Çarkıfelek ve Fantezi . Bu yıl yeni filmin duyurusu ile şaşırttı. Kötülük Var Değildir . Bir anda ortaya çıktı ve doğrudan Venedik’teki seçim seçimine girdi. Şikayet etmiyoruz. Japonya’nın küçük bir kasabasında geçen film, büyük bir Tokyo şirketi, çevre dostu olmayan bir bakım evlerini ele geçirmesine tanık olmak için kalacak insanlar pek izlenmeyen, ne kadar devasa, göz kamaştırıcı bir dinlenme yeri inşa etmeyi planladığını iz kalmıyor. Hamaguchi’nin bir başka güzel ve yıkıcı insan öyküsünü anlatması için mükemmel bir sıçrama tahtası gibi görünen, toplumsal açıdan gizli bir hikayeye benziyor.

La Bête

D: Betrand Bonello

Le Bête

Betrand Bonello’nun bilimkurgu filmi bizi korkutmanın şiddetinin geldiği yakın bir geleceğe sürüklüyor. Gabrielle (Lea Seydoux) sonunda onu geçmiş yaşamlarına sürükleyecek ve tüm güçlü duygularından kurtaracak bir makine kullanarak özgürleşmeye karar verir. Daha sonra Louis (George MacKay) ile tanışır ve aralarındaki bağlantı ilişkileri karmaşık hale gelecektir. Henry James’in 1903 tarihli kısa romanı ‘Ormandaki Canavar’dan özgürce ilham alan bu iddialı proje, özellikle duygusal bağlantıların doğasında olan karmaşıklığı (ve görünümü) araştırıyorsa inanılmaz derecede çarpıcı geliyor. Bizi kaydedin.

ferrari

D: Michael Mann

REKLAMCILIK

ferrari

Bu, Michael Mann’ın sekiz yılı aşkın süredir çektiği ilk sinema filmi. Ve sekiz yıl uzun bir süre; özellikle de orta halli bir dönemden sonra Siyah şapka . Yani beklentiler yüksek ferrari Adam Driver’ın İtalyan yarış arabası sürücüsünden otomobil girişimcisine dönüşen Enzo Ferrari’yi ve Penelope Cruz’un karısı Laura’yı canlandırdığı biyografik film. Oyuncu kadrosunun geri kalanında Shailene Woodley, Jack O’Connell ve Patrick Dempsey yer alıyor. çalışan Mann için bir sevgi emeği olarak kabul edildi. ferrari 2000 yılından bu yana (Christian Bale ve ardından Hugh Jackman’ın imza atmasıyla), sinema, motor patronunun hayatını izlemeyecek. Ve uygun şekilde üretilmiş Driver’ın, 2021’deki sırasının ardından ünlü İtalyan ünlülerle mücadele etmede ne kadar usta olduğu göze çarpıyor Gucci’nin EviMaurizio Gucci olarak bu (umarız) yoğun biyografik filmden çok şey bekliyoruz.

Priscilla

D: Sofia Coppola

Priscilla

Geçen harf sonra gelen ElvisPriscilla Presley’in 1985 tarihli ‘Elvis and Me’ adlı kanuna göre uyarlanan, Baz Luhrmann’ın 288,7 milyon dolar hasılatı elde eden ve Rock ‘n’ Roll Kralı’na yeni bir nesil kazandırılmış maksimalist eseri, Priscilla The King’in hikayesinin farklı bir yönünü anlatmayı amaçlıyor. Yönetmen Sofia Coppola ( Bakire İntiharlar, Çeviride Kayıp) Kral’ın dul eşi Priscilla Presley’i (Cailee Spaeny – Pasifik Kıyılarının Ayaklanması, El Royale’de Kötü Zamanlar ) ve Elvis’le (Jacob Elordi – Euphoria) hayatı. Coppola sinemayı şu şekilde tanımladı: “ Marie Antoinette Graceland’de” ve ilk gösterimlerde, özellikle Priscilla Presley’in beyazperdede yapımcı olduğu göz önüne çıkıyor, bir muhafaza kadar özgünlüğe sahip bir dönem filmi sunuyor. Pablo Larraín’in Priscilla’yı yapabilmek için çalıştığından şüpheleniliyor JackieJackie Kennedy için yaptım.

Yarışma dışında görmek için sabırsızlanacağımız diğer oyunlar arasında Quentin Dupieux’nun çılgın sesi yer alıyor. Daaaaali! ; Harmony Korine’den uzak aksiyon filmi Aggro Dr1ft ; Ross kardeşinin Benzin Gökkuşağı(eğer 2020’deki kadar parlaksa Kanlı Burun, Boş Cepler bir vurgu olmalı); usta belgesel yönetmeni Fredrick Wiseman’ın Menüler-Plaisirs Les Troisgros Fransa’nın saygın performansının bir perde arkası gezisi; ve Caine İsyan Mahkemesi Marshall, merhum William Friedkin’in oğlu filmi – The Exorcist’in 50. yıl dönümüyle aynı yılda yayınlandı.

Venedik Sinema Şenlik 30 Ağustos – 9 Eylül arasındaki sürede gerçekleşecek. Euronews Culture’ı takip etmeye devam etmek için günlük incelemeler ve makaleler edinin, böylece bu yıl Lido’da hiçbir şeyi kaçırmazsınız.

gaziantep escort herabet giriş ikili opsiyon bahis herabet getirbet getirbet bonusal ankara escort eryaman escort adana escort herabet tv aresbet giriş çankaya escort gaziantep escort bayan gaziantep escort casino Güvenilir Bahis siteleri
mersin escort youtube izlenme hilesi gaziantep escort bayan gaziantep escort gaziantep escort