Gotham Ödülleri 2023, Ödül Sezonu Başlıyor: "Geçmiş Yaşamlar"ın zaferiyle Beş Temel Çıkarım - Haberciler.orgHaberciler.org

15 Haziran 2024 - 08:49
SON DAKİKA

Gotham Ödülleri 2023, Ödül Sezonu Başlıyor: “Geçmiş Yaşamlar”ın zaferiyle Beş Temel Çıkarım

Gotham Ödülleri ödülü sezonunun başlangıcını temsil ettiğinde Celine Song’un ‘Past Lives’ filmi büyük ödül kazandı. İşte kazananlar ve önemli konuşma noktaları.

Gotham Ödülleri 2023, Ödül Sezonu Başlıyor: “Geçmiş Yaşamlar”ın zaferiyle Beş Temel Çıkarım
Son Güncelleme :

18 Aralık 2023 - 12:00

Sinemanın bağımsız en iyi yapımlarını, yönetmenlerini ve oyuncularını ödüllendiren Gotham Ödülleri, 2023 kazananlarını açıkladı.

Bu yılın kazananları bir kez daha bağımsız filmlerin en iyilerinin en iyilerini sergiliyor ve 2023’ün en büyük ödülü Celine Song’un hüzünlü romantizmine gitti. Geçmiş YaşamlarEn İyi Sinema birimleri kazandı.

Geçmiş YaşamlarOcak ayında Sundance Sinema Şenlik’te bir çıkış yaşandı ve Berlin Sinema Festivali Şubatta. Sanat evi A24’ün hiti bizimkiydi 2023’ün En İyi Sineması yarı yolda . Kore doğumlu Kanadalı oyun yazarı ve yönetmenliğe dönüşen Celine Song, ilk sinema filmi için bize, ailelerinden birinin Güney Kore’den göç etmesiyle izliyor, daha sonra tanışan iki çocuk arkadaşının incelikli, yarı otobiyografik öyküsünü anlattı. Hae Sung (Teo Yoo) ve Nora (Greta Lee) sosyal medya üzerinden yeniden bağlantıyı kurar ve ardından New York’ta aşk, dostluk, zaman ve kader kavramlarıyla yüzleşirler.

Aşk üçgenleri ve romantik mutlu sonlarla bağlantılı tüm klişelerden kaçınan, hayatın incelikleri ve kültürel kimlik meseleleri Olayları derin gözlemleriyle daha da parıldayan, ustaca anlatılmış ve kusursuz bir şekilde senaryoya sahip bir sinema.

En İyi Özellik parçalarını elde etmek için heyecanlandığımızı söylemek, bunu hafife almak olur. Gelecek ay 2023’ün En İyi Filmleri listemizde öne çıkan bölümleri bekliyoruz.

Şarkı, performansının devam ettiğini söyledi: “Bu benim verim kadar süren ilk sinema ve East Village’da, burada pek fazla blok yardımsız sıradan bir barda yaşadığım olağanüstü duyguyu anlatan son derece kişisel bir sinema.” sinema dünyasıyla paylaşıldı, bana ve bize bu olağanüstü duyguda asla yalnız olmadığınızı çözümleyebilirsiniz.”

Bu arada Martin Scorsese’nin filmi Lily Gladstone’un rolüyle Çiçek Ayı’nın Katilleri Leonardo DiCaprio ve Robert DeNiro’nun rakipleri, en iyi başrol performansını kazandı – ancak bu performans için değil. Gladstone, 2023’ün başlarında vizyona giren daha az bilinen bir sinema filmiyle kazandı: Bilinmeyen ÜlkeOrtabatı’da ortaya çıkan bir kadın olarak yıldızların yer aldığı film.

Konuşmasında iki filmin yapımcılarını Yerli bakış açılarına göre gösterdikleri için övdü.

“Bu salonda film yapan herkesin meydanında okuyorum: Yatırım yapın. Bütçeniz olduğunda onu insanlara yatırın” dedi Gladstone. “Hakkında hikayenizi anlamayınız insanlara yatırım yapın. Sinemanız buna daha uygun olacaktır. Hayatınız bununla daha iyi olacak.”

Leonardo DiCaprio, solda, Robert De Niro ve Lily Gladstone, Gotham Bağımsız Sinema Ödülleri’nde

En İyi Yardımcı Performans performansı, Todd Haynes’in büyüleyici performansından Charles Melton Mayıs Aralık evet. Karısı (Julianne Moore) ile ilişkisine ilk kez küçükken başlayan genç bir babayı canlandırıyor ve onun oldukça derin performansı haklı olarak ödüllendiriliyor. Okumak incelememizsinemanın.

Kazananların tam listesi için aşağıya bakın.

Gotham’ın diğer ödüllerinden farklı kılan bazı tuhaflıklar var. Örneğin, ödüller profesyonel sinemaları, eleştirmenler ve gazetecilerden oluşan küçük komiteler tarafından seçiliyor ve oyunculuk kategorileri cinsiyet ayrımı gözetmiyor; 10 oyuncu başrol için aday gösteriliyor ve diğer 10 oyuncu da yardımcı performanslar için aday gösteriliyor.

İşte bu yılki Gotham Ödülleri’nin ana konuşma noktaları:

Ödüller başlama vuruşu

Celine Song, Gotham Bağımsız Sinema Ödülleri’nde Geçmiş Yaşamlar filmiyle en iyi uzun metrajlı film ödülüyle poz veriyor

Şu anda 33. yılda Gotham Ödülleri, ödül sezonunun başlangıcını temsil ediyor ve törenleri, sonbahar festivali heyecanının ardından endüstrinin öncüsü konumunda bulunuyor.

Dün gece ödül alan filmlerin çoğunun, yılın yılın Oscar’larına giden yolda önemli ödül adayları arasında yer alacak.

Aslında, değerlerin ayarlanması, zaferini tahmin etme geçmişi var. Geçen yıl bu, artık kontrolden çıkmış bir Oscar kampanyasına dönüşen kampanyanın ilk galibiyetiydi. Her şey Her Yerde Aynı Anda ve Ke Huy Quan’ın yardımcı oyuncu teklifinin yeri başladı. 2020’de kazananı Göçebe ÜlkesiAkademi Ödülleri’ne kadar mesafe kat etti.

Düşünceyle birlikte satın alın, Geçmiş Yaşamlar bu sene Oscar (pek de değil) uykusuna yatmaya hazır olabilir. Son dönemde en büyüleyici ilk filmlerden birinin yanı sıra, kalp atışlarınızı doğru şekilde tamamlayacak, sürekli yıkıcı bir sinema. Umarım Oscar seçimlerinde yankı uyandırır, ancak gelecekte ortaya çıkmayacağınız muhtemeldir – ve eğer adalet varsa, sezon sona erdiğinde ödül kabini dolacaktır.

Bahsi geçmişken…

Bir galibiyetin anatomisi

‘L’anatomie d’une chute’ (‘Bir Düşüşün Anatomisi’)

Bu yılın en seçkin kategorilerinden biri En İyi Uluslararası Filmdi; gün olarak değerli taşlardan başka hiçbir şey yoktu.

Justine Triet’in Altın Palmiyekazanan mahkeme salonu draması Bir Düşüşün AnatomisiYorgos Lanthimos’un fantastik eserleri karşısında zafer kazandı Venedikkazanan Zavallı ŞeylerAndrew Haigh mükemmel Hepimiziz Yabancı, Berlinale’nin öne çıkan sahnesi Totemve Jonathan Glazer’ın cesur Holokost draması İlgi Alanı.

Triet’in sineması da En İyi Senaryo seçenekleri kazandı.

Bu nedenle, Fransız sineması için bu program süresi harika şarkıları bekleyin; ancak şüphesiz önümüzdeki dönemde fiyatları daha da artıracak. Avrupa Sinema ÖdülleriBerlin’de iki hafta içinde.

De Niro, Trump’a karşı Apple’a karşı

Robert De Niro Gotham Bağımsız Sinema Ödülleri’ne katıldı

Gecenin en büyük draması, Robert De Niro’nun, oyuncunun izni olmadan kurgulandığı iddia edilen siyasi konuşması oldu.

Aslında De Niro’nun Tarihsel İkon ve Yaratıcıya Övgü seçenekleriyle podyumun çıkmasıyla törenlerin senaryosunun çıktı. Çiçek Ayı’nın Katilleri . De Niro’nun devam ettiği teleprompter’da bir bölümün atlandığı fark etti. Geriye doğru gittikten sonra konuşmayı tamamladı ve telefonunda okuduktan sonra geri döndü.

De Niro, “Konuşmanın başlangıcı düzenlendi, kesildi” dedi. “Bunu sağlayacağım.”

Eski Başkan Donald Trump’a karşı söylendiği şekilde kaydedilen De Niro, daha sonra Amerika’nın “hakikat sonrasındaki işlemleri” olarak adlandırdığı şeyi genişletti ve Hollywood’u, özellikle de John Wayne’i, Yerli Amerikalıların daha önceki tasvirleri nedeniyle azarladı.

“Yalan söylemek, şarkının cephaneliğinde başka bir araç haline geldi. Eski Başkan dört yıllık görev süresi boyunca bize 30.000’den fazla yalan söyledi. Ve mevcut intikam kampanyasına hız kesmeden devam ediyor. Ama tüm yalanlarına rağmen ruhunu gizleyemiyor” dedi. “Zayıflara saldırıyor, doğanın özgürlüklerini yok ediyor ve örnek olarak ‘Pocahontas’ı hakaret olarak kullanarak saygısızlığı gösteriyor. Öte yandan film yapımcıları çabalıyor; ben de bu noktada devreye giriyor ve tüm bunları kurguladıklarını görüyorlardı.”

De Niro, Apple’ı suçluyormuş gibi davrandı. Çiçek Ayı’nın Katilleri, konuşmasındaki değişiklikler için.

“Bu yüzden bunları Apple’a ayırıyorum ve onlara teşekkür ediyorum. Gotham’lar. Falan filan. Elma. Ama bunlardan dolayı onlara gerçekten teşekkür etmek istemiyorum” dedi De Niro. “Aslında buna nasıl cesaret ederler?”

Yapabilecek belgesel cevheri

‘Les Filles d’Olfa’ (‘Dört Kız’)

En iyi belgesel Kaouther Ben Hania’nın cesur ve benzersiz Tunus sinemasına gitti Dört Kız İki kızı olan Tunuslu bir kadının radikalleşmesiyle ilgili gerçek bir hikaye. Sinema onun yok oluşunu yeniden inşa ediyor.

Konunun her türlü imkanı vardı Mariupol’da 20 Günyenecekti ama Ben Hania’nın Cannes’daki performansı zaferle çıktı.

Sinema annelik ve kökten dincilikle karşı karşıya geliyor ve Ben Hania’nın yaklaşımı genellikle beklenen aşırı şakacı. Hiçbir şüphe yok ki, güçlü filmlerden sonra bugüne kadarki en başarılı film. Tunus Challat’ı(2013), Güzellik ve Köpekler(2017) ve orta halli ve şaşırtıcı derecede fazla övülen Derisini Şeytan Adam(2020). Dört Kız ihtiyatlı bir iyimserlik duygusundan vazgeçmeden bir güçlenme seviyesine ulaşıyor ve tüm beklenen mizahına rağmen yönetmen, gelecek nesillerin aşırı dini dogması ve kültürel prangaları kırıp kıramayacağı sorgulayan son bir notla izleyiciyi kurnazca şaşkına çeviriyor. Beyin yıkama ve miras alınan acıya maruz kalan kendini tekrarlamaya mahkum olup olmadığı.

Mutlaka görülmeli. Okumak incelememiz.

Yıldız gücü

Dün gece, yıl içinde para için bütçe sınırı olmayan ilk Gothams töreniydi ve Ryan Gosling’in Destekleyici Performans adaylığıyla karşı karşıya kaldığı, her zamanki gibi daha yıldızlarla dolu bir etkinliğe yol açtı. Barbieve Penelope Cruz için ferrari.

Bu yılki Tribute ödülleri, bir miktar yıldız gücünün Gotham’ın sahnesine sağlamlaştırılmasını sağladı.

Bu ödüller şu şekilde verildi: Bradley Cooper, muhteşem film yönetmeni, yıldız ve ortak yazar Maestro ; Yönetmen Michael Mann ferrari ; George C. Wolfe, yönetmen Rustin ; yönetmen ve başrol oyuncusu Ben Affleck Hava.

Ancak Affleck törenine katılmadı. Bunun yerine filmin senaristi Alex Convery ödülünü kabul etti.

Daha sonra Greta Gerwig ve Margot Robbie vardı. Barbie . Gerwig, arkadaşı Noah Baumbach’ın ortak konuşmalarında, filmiyle birlikte birlikte yazdığını Variety’de her ikisinden de alıntı yapan bir makaleden öğrendiğini söyledi. Makaleyi sadece soru işaretiyle Gerwig’e yaşadığını söyledi.

Gerwig, “Sonra cevap verdi: ‘Sorun değil, insanları güldüreceğiz'” diye ekledi.

İşte 2023 Gotham Ödülleri’nin kazananları:

En iyi özelliği

“Geçmiş Yaşamlar” – KAZANAN
“Geçitler”
“Gerçeklik”
“Gösteriliyor”
“Bin Bir”

Kurşun Performansı

Lily Gladstone, “Bilinmeyen Ülke” – KAZANAN
Aunjanue Ellis-Taylor, “Köken”
Greta Lee, “Geçmiş Yaşamlar”
Franz Rogowski, “Pasajlar”
Babetida Sadjo, “Babamız Şeytan”
Andrew Scott, “Hepimiz Yabancıyız”
Cailee Spaeny, “Priscilla”
Teyana Taylor, “Binbir”
Michelle Williams, “Gösteriliyor”
Jeffrey Wright, “Amerikan Kurgu”

Üstün Destekleyici Performans

Charles Melton, “Mayıs Aralık” – KAZANAN
Juliette Binoche, “Şeylerin Tadı”
Penélope Cruz, “Ferrari”
Jamie Foxx, “Tyron’u Klonladılar”
Claire Foy, “Hepimiz Yabancıyız”
Ryan Gosling, “Barbie”
Glenn Howerton, “Böğürtlen”
Sandra Hüller, “İlgi Alanı”
Rachel McAdams, “Orada mısın Tanrım? Benim, Margaret”
Da’Vine Joy Randolph, “Tutulanlar”

En İyi Senaryo

“Bir Düşüşün Anatomisi,” Justine Triet, Arthur Harari – KAZANAN
Andrew Haigh, “Hepimiz Yabancıyız”
“Mayıs Aralık,” Samy Burch
“RMN,” Cristian Mungiu
“İlgi Alanı,” Jonathan Glazer

En İyi Uluslararası Film

“Bir Düşüşün Anatomisi” – KAZANAN
“Hepimiz Yabancıyız”
“Zavallı Şeyler”
“Totem”
“İlgi Alanı”

En İyi Belgesel Film

“Dört Kız” – KAZANAN
“Mariupol’da 20 Gün”
“Akıntıya karşı”
“Apolonia, Apolonia”
“Bizim özgürüz”

Çığır Açan Yönetmen

AV Rockwell, “Binbir” – KAZANAN
Raven Jackson, “Tüm Toprak Yollar Tuz Tadında”
Georgia Oakley, “Mavi Jean”
Michelle Garza Cervera, “Huesera”
Celine Şarkısı, “Geçmiş Yaşamlar”

Yeni Bir Seride Üstün Performans

Ali Wong, “Sığır eti” – KAZANAN
Jacob Anderson, “Anne Rice’ın Vampir Röportajı”
Dominique Fishback, “Sürü”
Jharrel Jerome, “Ben Başak burcuyum”
Natasha Lyonne, “Poker Yüzü”
Bel Powley, “Küçük Bir Işık”
Bella Ramsey, “Sonumuz”
Chaske Spencer, “İngilizler”
Rachel Weisz, “Ölü Ziller”
Steven Yeun, “Sığır eti”

40 Dakikadan Fazla Çığır Açan Televizyon

“Küçük Bir Işık” – KAZANAN
“Anne Rice’ın Vampir Röportajı”
“Ölü Ziller”
“İngiliz”
“Bizden geriye kalanlar”
“Pazarlamacılar”

40 Dakikadan Kısa Çığır Açan Televizyon

“Sığır eti” – KAZANAN
“Lise”
“Ben Başak burcuyum”
“Yağmur Köpekleri”
“Sürü”

gaziantep escort herabet giriş ikili opsiyon bahis herabet getirbet getirbet bonusal ankara escort eryaman escort adana escort herabet tv aresbet giriş çankaya escort gaziantep escort bayan gaziantep escort casino Güvenilir Bahis siteleri
mersin escort youtube izlenme hilesi gaziantep escort bayan gaziantep escort gaziantep escort