2023 KADİR GECESİ BİLDİRİLERİ | 150+ Adet Yeni, Kandil İletileri, Fotoğraflı, Manalı ve En Hoş Kadir Gecesi Kelamları (Kısa, Uzun) - Haberciler.orgHaberciler.org

24 Haziran 2024 - 12:09
SON DAKİKA

2023 KADİR GECESİ BİLDİRİLERİ | 150+ Adet Yeni, Kandil İletileri, Fotoğraflı, Manalı ve En Hoş Kadir Gecesi Kelamları (Kısa, Uzun)

İslam aleminde kıymetli bir yere sahip olan Kadir Gecesi Ramazan’ın 27. Gecesidir. Kur’an-ı Kerim’in Kadir Gecesinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e (S.A.V) vahyedilmeye başlandığı gecedir. Bin aydan daha güzel Ramazan ayında idrak edilen bu gece de eller semaya açılır, dualar edilir ve çeşitli ibadetler edilir. Müslüman alemi fotoğraflı, kısa, uzun, manalı kadir gecesi iletileri ve kadir gecesi kelamlarını birbirleri ile paylaşacak. ‘Kadir gecemiz mübarek olsun’ bildirileri ile İslam alemi birbirlerine dualarını ve âlâ dileklerini iletecek. Şayet sizlerde yeni, fotoğraflı, manalı, en hoş kısa ve uzun Kadir Gecesi kelamlarını sevdiklerinize iletmek istiyorsanız ‘Kadir Gecesi İletileri 2022’ içeriğimize göz atabilirsiniz.

2023 KADİR GECESİ BİLDİRİLERİ | 150+ Adet Yeni, Kandil İletileri, Fotoğraflı, Manalı ve En Hoş Kadir Gecesi Kelamları (Kısa, Uzun)
Son Güncelleme :

18 Ocak 2023 - 14:37

Kadir Gecesi Müslüman dünyası için en kıymetli gecelerden birisidir. Bu gece Kur’an’ın, Allah tarafından Cebrail aracılığıyla Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’e vahyedilmeye başlandığı gecedir. Kadir Gecesi Ramazan ayının 27. gecesidir. Bu mübarek gecede dualar edilir, namaz kılınır, Kur’an-ı Kerim okunur. Bu özel geceyi ibadet ederek geçirmek hayli sevaptır.  

Sözlükte kadir (kadr) sözü “hüküm, gurur, güç, yücelik” üzere manalara gelir. Dinî literatürde ise “leyletü’l-Kadr” halinde Kur’ân-ı Kerîm’in indirildiği gecenin ismi olarak kullanılır. Birebir ismi taşıyan 97. mühlet bu gecenin fazileti hakkında nâzil olmuştur. Müddette Kur’an’ın Kadir gecesinde indirildiği ve kelamı edilen gecenin bin aydan daha güzel olduğu belirtilir. 

“Şüphesiz, biz Kur’ân’ı Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi, bin aydan daha iyidir. Melekler ve Cebrâil o gecede, Rablerinin müsaadesiyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir iyiliktir.” (Kadîr, 97/1-5) 

KADİR GECESİ İLETİLERİ 2022

 

Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, rahmeti meskeninize, parıltısı ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza olsun. Kadir Geceniz mübarek olsun.. 


Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz daim olsun. Kadir Geceniz kutlu olsun. 

Dul ve yetimlere yardım eden kimse, Allah yolunda cihad eden ve gündüzleri oruç, geceleri ibadetle geçiren kimse üzeredir. 


 

Ellerin semaya, lisanların duaya, gönüllerin Mevla’ya yöneldiği bu mübarek geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim. 

Rahmet ve rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı, duaların ve tövbelerin kabul olduğu bu gecede ibadetlerimizi yerine getirelim. Kadir Geceniz mübarek olsun. 


 

Bin aydan daha iyi olan Kadir Gece’nizi tebrik eder, hayır ve rahmetinden nasiplenebilmeyi dilerim. 

Kadir Gecesi dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, sevginin, hürmetin ve müsamahanın hayatımızdaki birleştirici tarafının daha fazla öne çıktığı özel günlerdir. Kadir Geceniz mübarek olsun. 


 

Mübarek Kadir Gecesi’ni samimiyetle tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum 

Allah tuttuğumuz oruçları ve ibadetlerimizi kabul etsin. Manen büyük bir ikramın olacağı Kadir Gecemizi dolu dolu yaşamayı nasip etsin. 


 

Ya rab bu gece hürmetine ana babamızı ve tüm inanan müminleri bağışla 


 

En ağır hastaların bile hafifledikleri, öteye geçen Mü’minlerin bir kuş hafifliğiyle geçtikleri, fakir sofralarının gökten gelme bir rahmetle apansızın zenginleştiği bir gecedir Kadir Gecesi. 


 

“Sizin Ramazan-ı Şerif’te makbul dualarınızı, hem inşâallah hakkınızda bin ay kadar meyvedar Leyle-i Kadrinizi, hem saadeti bayramınızı, hem çok kıymettar hizmetinizi bütün ruh-u canımızla tebrik ve tes’id ederiz.” 

Bin aydan iyi olan, Büyük Rabbimizin rahmet ve ışık bahşettiği #KadirGecesi Tüm İslam alemine hayırlar vesile etsin. İnşallah. 


 

“O gece tan yeri ağarana kadar iyiliktir.” (Kadir Suresi) Kadir Gecemiz Mübarek Olsun.. 


 

Kadir Gecemizin hayırlara vesile olmasını, İslam alemine barış; insanlık alemine ise hidayet getirmesini büyük Rabbimden niyaz ediyorum. 

Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla’ya aç. Bugün günahlardan olabildiğince kaç. Bugün en kapalı incilerini onun için saç. Kadir Geceniz mübarek olsun. 


 

Avuçların geri çevrilmeyeceği o günde gecemizi hakkı ile eda edebilenlerden oluruz inşallah 


 

Allahım bizi namazsız, rükûsuz ve secdesiz bırakma. İbadetten ve namazdan soğutma. Namazı yük olarak gösterme. Namazdan zevk almayı nasip eyle. 


 

Kuran-ı Kerim’de Kadir Gecesi için Leyletül kadri hayrun min elfi kentin yani Kadir Gecesi bin aydan iyi bir gecedir diye buyuruluyor Bu nedenle bu geceyi ihya edelim Kadir geceniz güzel olsun. 

Kadir Gecesi, Allah’ın rahmet ve bağışlanmasının sağanak halinde yeryüzüne indiği, dileyen her Müminin armağanlara garkettiği bir gecedir. Hepimize güzel olsun. 


 

Beden de baş ne ise imanda da sabır birebirdir. Başsız vücut olmayacağı üzere sabırsız da iman olmaz. Kişinin kelamı aklını ve faziletini gösterir. İyi Kadir Geceleriniz olsun… 

Ellerin semaya açılacağı bu mübarek gece, rahmet yağmurları yağacak. Rabbim Mübarek Kadir gecesinde rahmet yağmurlarıyla sırılsıklam ıslanmayı bizlere nasip eylesin. 


 

Ey Rabbim! Kadir Gecesi’nin rahmetini bizlerden esirgeme. Bu gece edeceğimiz tüm duaları kabul et. Rahmetinden bir damla da olsa nasiplenmeyi hak eden kullarından eyle bizi. Kadir Geceniz Mübarek Olsun 

Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başladığı bu mübarek gece edeceğin tüm duaların kabul olsun. Kadir Gecenizi en içten dileklerimle kutlarım. 


 

Bu gece sema kapıları açılacak ve Allah’ın (C.C) rahmeti yağacak. Kadir Gecesi’nin kurtuluşumuza vesile olması dileğiyle… Kadir Geceniz Mübarek Olsun 

Kadir Geceniz mübarek olsun. Rabbim bu gecenin hürmetine Affettiği Kullarından eylesin Cümlemizi (amin) İyi Kandiller. Kadir Geceniz mübarek olsun. 


 

Kadir Gecesi bütün bir insanlığın hidayetine, ümmetin vahdetine, bizlerin kardeşliğine vesile olsun inşallah. Kadir Geceniz mübarek olsun. 


 

Gül-i Muhammed-i olanlara selam olsun, selam diyarından geçenlere bahar olsun, gönlü hazan olanların gönlü gülistan olsun, mübarek kandiliniz kutlu olsun. 

Kur’an-ı Kerim’de Kadir Gecesi için ”bin aydan daha hayırlı” cümleler yer almıştır. Öyleyse bizler de bugünün feyzinden en verimli formda faydalanalım ve dualarda birbirimizi unutmayalım. Rabbim dualarımızı kabul eylesin. Âmin! 


 

Ramazan ayının sonlarına yaklaşmanın hüznünü yaşarken, Kadir Gecesi’nin ise memnunluğu yüreğimizi sardı. Rabbim birçok Ramazanlara ve kandillere erişmemizi nasip eylesin. Kadir Geceniz Mübarek Olsun 

Kadir Gecesi’nde ellerinizi her zamankinden daha çok açarak Allah’ın rahmeti için dualar edin. Zira Kur’an-ı Kerim’de bu gece için bin aydan daha iyi olduğu, meleklerin Rablerinin müsaadesiyle her iş için indiği tabirleri yer almıştır. Dualarınızın kabul olması dileğiyle… Âlâ Kandiller 


 

Bin damla serilsin yüreğine, bin memnunluk dolsun gönlüne, bütün hayallerin gerçek olsun, duaların Kabul olsun bu gece. kadir gecesi mübarek olsun.. 

Kadir geceniz mübarek olsun. 


 

Allahım bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet ver ve sıratı müstakimden ayırma. Güzel kandiller. Kadir Geceniz mübarek olsun. 

Bin aydan daha iyi olan Kadir Gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı Ulu Allah tüm dualarınızı kabul etsin… Kadir geceniz iyi olsun. 


 

Ey Rabbim şu sonsuz merhamet ve rahmetinden bir damla da olsa, nasiplenmeyi hakeden kullarında eyle bizi. Amin! Kadir Geceniz iyi olsun. 

Rabbim bu gecenin hürmetine Affettiği Kullarından eylesin Cümlemizi (amin) İyi Kandiller. Kadir Geceniz mübarek olsun. 


 

Nuruyla alemimizi şereflendiren Peygamber Efendimizin (s.a.v) şefaatine nail olmanız dileğiyle Kadir Geceniz mübarek olsun. 

Mübarek Kadir gecesinin İslam aleminin tekrar dirilişine vesile olarak dualarınızın kabul olması dileğiyle, Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Kandilimiz mübarek olsun. 


 

Tövbe güvercini kalbe konsun af dalgalar saadet kervana gelip kapında dursun. Bütün Melekler sizinle, Dualarınız Kabul Kadir Geceniz Mübarek Olsun…. 


Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak Kadir Geceniz mübarek, dualarınız kabul olsun. 

Allah’ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Kadir Gecesi’nde, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun Kadir gecesiniz mübarek olsun! 


 

Kadir geceniz nurlansın. 

Kadir geceniz mübarek olsun! Allah sana sevdiklerinle birlikte keyifli ve huzurlu bir formda yaşamayı nasip etsin. Güzel Kandiller..! 


Kuran’ın nazil olduğu bin aydan daha iyi bu gecenin size efradı ailenize ve bütün İslam alemine hayır rahmet ve huzur getirmesini diliyor ve dua ediyorum Kadir geceniz mübarek olsun. 

Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en kıymetlisi. Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Büyük Allah tüm dualarımızı kabul etsin. Kadir Geceniz kutlu olsun 


Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğin saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kadir Geceniz mübarek olsun. 

Bir damla umut serpilsin yüreğine, bin tatlı umut dolsun günlerine, hayallerin gerçekleri bulsun, bütün duaların kabul, Kadir Gecen mübarek olsun! 

 


 

Gecenin hoş yüzü yüreğine dokunsun, şeytan senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş o denli bir geceye doğsun ki duaların kabul Kadir Geceniz mübarek olsun! 

Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın. Avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun Kadir geceniz hayırlara vesile olsun. 


 

Kim faziletine inanarak ve sevabını umarak Kadir Gecesini ihya ederse Allah onun bütün geçmiş günahlarını bağışlar. (Hadis-i Şerif) 

Allah Kadir gecesini idrak edenlerden eylesin. 


 

Bu gece ibadet gecesidir, af olunmamız dileğiyle… 

Allahım, Sen bizleri her vakit hakkı tutup kaldırma peşinde, mülk ve melekut alemiyle alakalı duyup hissettiklerini diğerlerine duyurma iştiyakıyla yanıp tutuşan diğergamlardan eyle Ya Rabbi! 


 

Allahümme inneke afüvvün tühıbbü’l-afve fa’fu annî: Allah’ım sen çok affedicisin, affi seversin, beni affet. Kadir geceniz mübarek olsun. 

Bin aydan daha güzel Kadir geceniz mübarek olsun. 


 

Kim Kadir gecesini, faziletine inanarak ve alacağı sevabı Allah’tan bekleyerek ibadet ve taatla geçirirse geçmiş günahları bağışlanır. (Buhârî, Kadir, 1) Kadir geceniz mübarek olsun. 

Allah’ım! Geçmiş ve gelecek, bilinmeyen ve açık bütün günahlarımı bağışla! Benim ilâhım Sensin. Senden diğer ilâh yoktur. (Buhârî, Tevhîd, 35) Kadir geceniz mübarek olsun. 


 

Ya Rab, kusurumuzu affet. Bizi Kendine kul kabul et. Emanetini kabzetmek vaktine kadar bizi emanette emin kıl. Amin! Kadir geceniz mübarek olsun. 

Allah’ım rızkımıza bolluk, kalbimize ferahlık, ömrümüze rahmet ver! Amin. Kadir geceniz mübarek olsun. 


 

Allahım, Sen bizleri dur-durak bilmeden daima koşan, Hak’ka yürüyenlere yürümenin âdâbını öğreten, iç dünyası prestijiyle her vakit ocaklar üzere cayır cayır yanan ve yanarken de asla gam izhar eylemeyen; eyleyip ağyârı âhına âgâh kılmayı düşünmeyen her vakit içten içe yanan ve kendine sığınanların ruhlarına hararet üfleyen kullarından eyle Ya Rabbi! 


 

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu kaç kandillere.. 

Allahım, Kendi çaba ve aktivitelerimizin yanında, senin tevfik ve inayetine de olağanüstü kıymet verelim. Her hareketimizde rızana mazhar olma yollarını araştıralım. Senin inayetine vesile sayılan birliğe-beraberliğe harika ihtimam gösterelim Ya Rabbi! 


 

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kadir Geceniz Mübarek Olsun. 

Bugün ettiğiniz bütün dualar göklere yükselip, tek tek kabul olup üzerinize sağanak üzere yağsın inşallah. Kadir Geceniz mübarek olsun.  

Hayırlı Kandiller… Aziz Rabbim bu hoş gecede bizlere onun isteğini kazanacak ameli versin, Kadir geceniz güzel olsun. 

Yüreğine bin damla serpilsin ki yüreğin ferahlasın, günlerine bin tatlı memnunluk dolsun ki huzur dolu bir ömrün olsun, bu mübarek Kadir gecesinde tüm dualarınız kabul olunsun. 

 

Allah’ü Teâla iki cihanda cümlemizi aziz ve bahtiyar eylesin. Cennetiyle, cemaliyle müşerref eylesin. Rıdvan-ı Ekber’ine vasıl eylesin. Kadir geceniz mübarek olsun… 

Arşı Ala’nın kapılarının arkasına kadar açılıp rahmetin sağanak sağanak yağdığı bu mübarek bir gecede düşen damlaların seni sırılsıklam etmesi dileğiyle! Kadir Geceniz mübarek olsun. 


 

Kardeşliğin kalıcı olduğu, sevenlerin bir ortaya geldiği memnun, umutlu ve sevgi dolu, rahmetlerin yağmur üzere bahşedildiği birçok kandillere… 

Ağaçlardan dökülen her bir yaprak duacınız; Kur’an-ı Kerim yoldaşınız olsun. Kadir Geceniz mübarek olsun. 


 

Samimiyetle iman edenler; kalplerini her türlü günah ve nifaktan arındıranlar; dürüstlükle ve tatlılıkla konuşanlar, tamahkarlıktan uzak duranlar, nitekim mutluluğa ererler. Kadir Geceniz mübarek olsun. 

Konsun yeniden pervazlara güvercinler, hu hulara karışsın aminler, mübarek akşamdır, gelin ey Fatihalar, Yasinler… Yeterli kandiller 


 

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Teğe bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimiz’e! İyi kandiller. 

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Büyük Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, uygunluğundan bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir Kadir geceniz iyi olsun 


 

Borçlarımızdan, ceza ve günahlarımızdan kurtulmak için bu gece dua edelim Allah affeden ve bağışlayandır, unutmayalım Eller semaya kalkıp, yürekler bir atınca bu gece, gözler sevinç yaşlarıyla dolacak Kadir Geceniz mübarek, dualarınız kabul olsun. 

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Aziz Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez Dualarınızın Rabbin aziz katına iletilmesine vesile olan Kadir Geceniz mübarek olsun. 


 

Dua et; Tahminen de bütün umutların avuç içlerinde ki o dua da gizlidir… Kadir geceniz mübarek olsun… 

“Ben Allah’tan isterim. Verirse büyüklüğüdür, vermezse imtihanımdır.” Kadir gecemiz mübarek olsun. 

 

 

Duaların kabul edileceği bu gecede, gönülden el açmak dileğiyle. Cümleten Kadir Gecemiz mübarek olsun. 

Allah tuttuğumuz oruçları ve ibadetlerimizi kabul etsin. Manen büyük bir ikramın olacağı Kadir Gecemizi dolu dolu yaşamayı nasip etsin. 


 

Ya rab bu gece hürmetine ana babamızı ve tüm inanan müminleri bağışla. Ya rab bizleri o denli güçlü ve o denli kavi kıl ki boynunu eğdirmediğimiz kafir başını sıvazlamadığımız mazlum kalmasın. Sen dualarımızı işiten ve kabul edensin dualarımızı kabul eyle.. 


 

Ümit ederiz ki bu mübarek gece, güç günler geçirdiğimiz; ama gelecek ismine umutla dolu olduğumuz şu devirlerde yine bir uyanışa vesile olur. Kadir Geceniz mübarek olsun.. 

Kadir; bedel, ölçü demek. Arapça söz, yazgı ile birebir kökten. Allah’ın “bin aydan daha hayırlı” diye müjdelediği her kadirin yazgımızda bir hissesi vardır. Eskiler “Her geleni Hızır, her geceyi Kadir bil.” sıkıntısı. Kadir Geceniz mübarek olsun. 


Ve vakit o gecedir ki; Bütün geceler ona hayran … Kadir Geceniz mübarek olsun. 

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Teğe bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimize. Kadir geceniz mübarek olsun. 


 

Her tomurcuk yeni bir gülün, her gül yeni bir baharın, her kandil yeni rahmetlerin habercisidir. Rahmet ve mağfiret dolu kandil geçirmenizi dileriz. 

Gel ey Muhammed bahardır, dualar gerisinde gizli, aminlerimiz vardır. Hacdan döner üzere, Beraat’tan iner üzere gel gel. Bekliyoruz yıllardır. Kadir Geceniz mübarek olsun. 


 

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin o denli içten o denli samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kadir Geceniz mübarek olsun. 

Bu dünya fani sakın güvenme, giden gelmez, gelen durmaz, Allah sevgisi gönülden çıkmaz, gönlünüz iman yeriniz cennet olsun, Kadir Geceniz mübarek olsun. 


 

Bakiler sevgiler ismine kaç dilekler vardır. Vefatı bile ayırır saymayan gönüller vardır. Aralar ortaya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Kadir Geceniz mübarek olsun! 

Bu gece Kadir Gecesi.. Günahtan kurtuluş gecesi… Haydi dua edelim. Temizlensin günah defterleri. Yeterli kandiller… 


 

“Gün vardır, bin aydan iyidir.” Kadir Gecesi mübarek olsun.  

Kadir Gecesi mübarek olsun. Rahmet, mağfiret, rahmet getirsin.  


 

Mübarek Kadir Gecesinin Tüm İslam Alemine İyi olmasını dilerim.  

Mübarek Kadir Gecesi’nde edeceğiniz duaların kabul olmasını dilerim.  


 

Tüm dualarınızın kabul olması dileğiyle kadir geceniz mübarek olsun.  

Bin aydan daha iyi bir gece Allah C.C bütün dualarımızı kabul etsin.  


 

Bu mübarek günde dilediğiniz her şey gerçek olsun kadir geceniz iyi olsun. 

Dünya telaşını bırak bir kenara. Rabbine yönel ondan iste. Kadir gecemiz mübarek olsun.  

 


 

Allah’ın ismiyle başladığınız her işinizde muvaffakiyetler dilerim kadir geceniz mübarek olsun.  

Sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği “Kadir Gecemiz” mübarek olsun.  


 

Kadir gecesinde hayır dualarıyla sırılsıklam olmanız dileğiyle. Kadir geceniz güzel olsun.  

Bu hoş kadir gecesinin tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesini diler, kadir gecenizi kutlarım.  


 

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun.  

Bin aydan daha iyi Kadir Gecemiz İslam Alemine ve tüm insanlığa sıhhat rahmet ve huzur getirsin. 


 

Yükü sevgi özü hürmet gücü barış süsü müsamaha olan mübarek kadir gecenizi kutlarım Allah’a emanet olun.  

Tevbe et kardeşim böylesine mübarek bir günü boş geçirme. Rabbine sığın ve af lisana. İyi Kandiller. 


 

 Bu gece mübarek kadir gecesi. Günahtan kurtuluş gecesi. Haydi dua edelim. Temizlensin günah defterleri. 

Ona açılan eller nasıl boş geri döner. Dua eden Kadir Gecesi Kelamları kalbin ateşi söner. Kadir gecesidir, O herkesi affeder.  


 

Rabbim tüm günahlarımızı affet bizleri bu gece de bağışlanan kullarından eyle. Kadir geceniz mübarek olsun.  

Kadir gecesinin, hayatımıza yeni ufukların açılmasına ve vesile olması dileğiyle. Kadir geceniz mübarek olsun.  


 

Bu gece kadir gecesi, dua edelim. Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız affolsun. Kadir geceniz mübarek olsun.  


 

Mübarek Kadir Gecenizi kutlar, her şeyin gönlünüzden geçtiği üzere olmasını temenni ederim. Kandiliniz mübarek olsun.  

Ettiğin her dua sıkıntısına deva, sıhhatine şifa, gözüne parıltı, gönlüne huzur getirsin. Mübarek Kadir Geceniz güzel olsun.  


 

Ne büyük bir gün geldi, Kadir gecesi Rabbim tüm günahlara tevbe ettim kapına geldim boş çevirme ellerimi ya Rab. Amin.  

Bin geceden iyi olan bu gece hürmetine Kuran-ı Kerim’in gönlümüzün ışığı olması dileğiyle, Kadir Geceniz mübarek olsun.  


 

Bu geceye onur ve değerinden ötürü Kadir gecesi denmiştir. Zira; bu gece de yeryüzüne Cebrail ve çok sayıda melek iner.  

Rüzgаrın kemаnını çаldığı ve yаğmur dаmlаlаrının pencerene vurduğu bir gecede yаtаğınа uzаnıp, keşke dediğin tüm hoşlukların sizin olsun. 


 

İslаm Alemi’nin mübаrek Kаdir Gecesi’ni tebrik ediyor; Bin аydаn dаhа hаyırlı olаn bu аziz gecenin hürmetine, İnsаnlığın sаlgın illetinden kurtulmаsınа bаrış ve huzurunа vesile olmаsını, Rаbbim Vаtаnımızı milletimizi devletimizi kаzаlаrdаn belаlаrdаn muhаfаzа etsin. Amin. 

Böylesine mübаrek bir günde Kаdir gecemizde duаlаrımızdа аskerlerimize, şehit ve gаzilerimize de yer verelim inşаllаh. Kаdir geceniz mübаrek olsun. 


 

Kаdir gecesine ulаştı bu biçаre. Rаbbe yаlvаr yаkаr аf lisana. Bu günün sаbаhı tertemiz аffolunmuş kullаrındаn eyle. Amin. Kаdir geceniz mübаrek olsun. 

Bizleri tekrar Kаdir Gecesi’ne kаvuşturаn şanlı Allаh’а hаmd olsun. Bu mübаrek gecenin tüm İslаm âlemine bаrış ve huzur getirmesini Cenâb-ı Allаh’tаn niyâz ederim. 


 

Ben sensiz çаresiz bir kulum yа Rаb sulаnmаyаn bir çiçek, çölde kаlmış bir аslаn. Sаnа аç, sаnа susuz. Tertemiz kıl bu gece beni. Amin. Kаdir gecemiz mübаrek olsun. 

Duа et diyor Rаbbin iste benden ey kulum diyor. İnsаnoğlu Rаbbine kulаk ver ve İstiğfаr et, lisana Rаbbinden ne vаrsа gönlünde. Vаr mıdır bu geceden dаhа önemli bir gece. 


 

Bu gece sааdet gecesi olsun mümin kаrdeşlerim. Yeterlilik gecesi, tevаzu gecesi, günаhlаrа tevbe edip Rаbbe yаlvаrış gecesi olsun. Duаlаrdа buluşаlım. Kаdir gecemiz mübаrek olsun. 

Bin аydаn dаhа hаyırlı olаn mübаrek Kаdir Gecesi’nin getirdiği huzur ve selаmetin tüm insаnlığı kuşаtmаsını; ülkemize, milletimize ve İslаm âlemine hаyırlаr getirmesini dileriz. 


 

Rаhmet kаpılаrının sonunа kаdаr аçıldığı bu günde kibri, öfkeyi, küslüğü bir kenаrа bırаkаlım duа edelim, sаdece kendimize değil tüm kаrdeşlerimize duа edelim. Affedilenlerden olаlım inşаllаh. 

Ey Rabbim, dinimizden ötürü bizi zillete düşürmeye uğraş sarf edenlere fırsat verme. Bizleri İslam’ın yolundan ayırma. Kadir Geceniz mübarek olsun. 


 

Rabbim dualı bir hayat yaşayan, duasını hayatına taşıyan, diğerlerinin duasını alan ve duası kabul olan kullarından eylesin inşallah. İyi Kandiller. 

Kalpler vardır, sevgiyi yaşatmak için, beşerler vardır, dostluğu paylaşmak için, mübarek günler vardır, beraberce kutlamak için Kandiliniz Mübarek Olsun. 


 

Oruçlu olan kimse, bir kimsenin aleyhinde bulunmadıkça yahut eza ve cefa yapmadıkça, ta orucunu bozuncaya kadar ibadettedir. Kadir Geceniz Mübarek Olsun. 

Bazen yenik düştük vakte, esiri olduk anlamsız koşturmaların ve ancak ismini yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç unutmadık. Kadir Geceniz Mübarek Olsun. 

 

İslam’ın ışıklı yüzü kalbine dolsun Makamınız cennet Hz. Muhammed komşunuz olsun günlerinize memnunluk, gönlünüze saadet dolsun Kadir Geceniz mübarek olsun! 

Gecesi, Allah’ın rahmet ve bağışlanmasının sağanak halinde yeryüzüne indiği, dileyen her müminin armağanlara gark ettiği bir gecedir. Hepimize iyi olsun. 


 

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, vücudunuz sıhhatli, yüzünüz keyifli, kandiliniz kutlu olsun. 

Günler bize dostların hoşluğu ile geceler onların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların armağanı, duamız sizlerin sevgisi. Kadir Geceniz Mübarek Olsun. 


 

Allah’ü Teâla iki cihanda cümlemizi aziz ve bahtiyar eylesin. Cennetiyle, cemaliyle müşerref eylesin. Rıdvan-ı Ekber’ine vasıl eylesin. Kadir geceniz mübarek olsun. 

Dua, üç harf kadar küçük lakin içine her şeyi sığdırabilecek kadar büyüktür. Rabbim bu günün hürmetine tüm dualarımızı kabul etmesi duası ile Kadir Geceniz mübarek olsun. 


 

En ışıltılı bakışların gözlerinde, en tatlı kelamların kulaklarında, tüm mutlulukların avuçlarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yaşayacağı kaç memnun Kadir Gecelerine.  

Kul fаnidir, yol mukаddes. Bir gün verilecek son nefes. Ne mаkаm kаlıcı, ne de heves. Sаdece Kurаndır Kadir Gecesi İletileri gerçek аdres. Yüreğin cennet üzere hoş, cennet senin üzere özel yüreklerle dolsun. Kаdir Geceniz mübаrek olsun… 

Bu gece bundаn sonrа peşpeşe gelecek bir dizi kаndillerin; Mirаç ve Berааt kаndillerinin, on bir аyın sultаnı Mübаrek Rаmаzаn аyının’dа hаbercisidir Bu sebepledir ki Kаdir Gecesin’de mаnevî gücümüz аrtаcаk, kаlplerimiz huzur bulаcаktır. 

 

 

Bugün Peygаmber efendimizin doğduğu gündür. Peygаmber efendimiz yılındа rebiül önce аyının gecesi doğmuştur. Her yıl bu günde Müslümаnlаr peygаmberimizin dünyаyа gelişini duаlаrlа аnаrlаr. Bu gece eller semаyа kаlkаr, yürekler yаrаtаnа onun için аçılır. Kаndiliniz mübаrek olsun. 

Kаdir Gecesi paha gecesidir, Allаh tаrаfındаn pahalı kılınmış bir gecedir. Kаdir Gecesi bin аydаn dаhа hаyırlıdır. Bu gece bir ömürden dаhа hаyırlıdır. Ellerin аçıldığı, gözlerin duаlаrlа yаşаrdığı, kаlplerin okşаndığı Kаdir Gecesinde bütün insаnlаrın günаhlаrdаn uzаklаşıp tövbelerinin kаbul edilmesini niyаz ederiz. Allаh tüm inаnаnlаrı imаn yolundаn аyırmаsın. 


 

Dünyаdа bir olаn sizde bin olsun dünyаdа dаmlа olаn sizde okyаnus olsun hаyаttаn beklediğiniz herşey bu kаndil gününde kаbul kаndiliniz mübаrek olsun. 

Zengin; çok mаlа sаhip olаnа denmez, güçlü kаlbi olаnа denir. Kаlb zenginliğinden mаhrum olаn kimse, ne kаdаr geniş servete sаhib olursа olsun yeniden fаkirdir. Tаmаmı ve hırsı sebebiyle de hаlk nаzаrındа hаkirdir. 


 

Kаlbi güçlü olаn kimse de ne kаdаr fаkir olsа herkesin nаzаrındа saygıdeğerdir. Kаdir Gecesi paha gecesidir, Allаh tаrаfındаn pahalı kılınmış bir gecedir. Kаdir Gecesi bin аydаn dаhа hаyırlıdır. Bu gece bir ömürden dаhа hаyırlıdır. Ellerin аçıldığı, gözlerin duаlаrlа yаşаrdığı, kаlplerin okşаndığı Kаdir Gecesinde bütün insаnlаrın günаhlаrdаn uzаklаşıp tövbelerinin kаbul edilmesini niyаz ederiz. Allаh tüm inаnаnlаrı imаn yolundаn аyırmаsın. 

Binlerce çiçek vаr, аmа gül bаşkа. Milyonlаrcа insаn vаr, аmа dost bаşkа. Milyаrlаrcа gün vаr, аmа bugün bаşkа, Kаdir geceniz mübаrek olsun. 


 

Hаyаtımız gökyüzü kаdаr yаkın, kuşlаr kаdаr özgür, trenler kаdаr uzun ve sevgi kаdаr hoş olmаsını temenni ederim. 

O gece boyuncа melekler, Rаblerinin müsaadesiyle meyyit cаnlаrа hаyаt tаşımаk için bölük bölük inerler; her çeşit bаrış, huzur, sааdet ve itimat tаşırlаr… tа şаfаk sökünceye dek!.. Bu mübаrek Kаdir Gecesinde Allаh duаlаrınızı kаbul etsin. 

 


 

‘O gecede melekler ve Cebrail Rablerinin müsaadesiyle her iş için art geriye iner. O gece, tan yerinin aydınlanmasına kadar bir selâmettir.’ 

Güneş geçer gece gelir. Hayat biter, vefat gelir. Unutulduğunu talihe da insan, her değerli günde akla birinci yürekten sevilenler gelir. Yüzünde ışık, aklında ilim, kalbinde Allah, La ilahe illallah. Kadir geceniz mübarek olsun. 


 

En son ve gerçek din olan İslam’ın yaşantımızdaki en kıymetli yönlendirici öge olmasını, adalet ve dürüstlüğün hakim olduğu sevgi dolu keyifli günlerle birlikte temenni ve niyaz eylerim. Kadir Geceniz kutlu olsun… 

Kul bittim dediği anda Rabbi yettim der. Dermanı kulda aramamak, ellerimizi daima ona açmak ve dualarda unutulmamak dileğiyle Kadir geceniz mübarek olsun. 


 

Sen o denli bir insan ol ki akıllara dursun sen ona buna değil Allah’a kulsun sen zulmettler için de parlayan nursun senin üzere dostun Kadir Gecesi Mübarek olsun. 

Cennet nerededir bilir misin? Gülen gözlerde, tatlı sözlerde, memnun yüzlerdedir. Bazen gecelerde, bazen gündüzlerdedir. Ancak en hoşu kalplerdedir. Kalbi hoş tüm sevdiklerimin Kadir Gecesini kutlarım… 


  

Ya Rabbim, cezadan affına sığınırım, gazabından rızana sığınırım, senden sana sığınırım. Zatın uludur, seni övmek için söz bulamıyorum. Sen kendini övdüğün üzeresin. (Peygamberimizin Kandil Duası) ÂMİN… İyi Kandiller. 


 

Ömrüne ömür katılsın, gönlüne meltem saçılsın. Bu mübarek gecede melekler dört bir yanını sarsın. Kaygısına derman, gönlüne iman dolsun. Kadir Geceniz mübarek olsun… 

Allah’ım! Bizleri Regaip’le Sana ilgi eden, Miraç ile yücelen, Berat ile kurtuluşa eren, Kadrini idrak ederek Ramazan’ın sonunda cenneti hak eden kullarından eyle! Kadir Geceniz Mübarek olsun. 


 

Allah’ın rahmeti, rahmeti sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz parıltı dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kadir Geceniz Mübarek olsun. 

Yağmurun toprağa hayat verdiği üzere dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle. Kadir Geceniz Mübarek olsun. 


 

Taşı mücevher, toprağı insan eden Allah’ım! Zerreyi güneş, damlayı deniz eden Allah’ım! Herkesin sorununu çözen, zorluklarını kolaylaştıran Allah’ım! Bizlere razı olacağın, sana layık ameller işlemeyi nasip eyle… Geceniz mübarek olsun. 

‘Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem’ diyen Sevgilinin (s.a.s.) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile… Kadir Geceniz mübarek olsun. 


 

Mevla çekirdeğe ormanı gizlemiş, yılanın zehrine derman gizlemiş, tahıl adedine harman gizlemiş, mübarek gecelere cennet gizlemiş. Kadir Geceniz mübarek olsun. 

Ey Rabbim! Yalvarışım rahmetine inancımdan, her şey kudretinden, içimdeki kırık kalp Allah derken, rahmetini esirgeme üzerimizden! Amin. 


 

Ya Rabbi lisanlarımızı palavradan, gıybetten, Senin sevmediğin, bütün kirli kelamlardan temizle. (Amin) Kadir Geceniz mübarek olsun.  

Hayır işler, insanı makus vefattan korur. Bâtın sadaka, Allah’ın gazabını giderir. Sıla-i rahim akrabalara güzellikte bulunmak, ömrü uzatır. Bütün güzel işler bir çeşit sadakadır. Dünyada hayır ehli olan kimseler, ahirette de hayır ehlidirler. Dünyada münker makûs iş ehli olan kimseler, ahirette de münker ehlidirler. Cennete herkesten evvel girecek olan maruf ehli kimselerdir. Kadir Geceniz mübarek olsun. 


 

Elimden bir şey gelmiyor deme Avuçlarında ne dualar zımnidir. Kandilin mübarek olsun 

Rabbimiz, biz iman ettik. Bizim günahlarımızı bağışla. Bizi ateş azabından koru. (Ali imran 16) Kadir Geceniz mübarek olsun.  


 

Ne vakit ki güzelliklerimiz keşkelerimizden önde sarfiyat; o vakit hayatı yaşarız. Halbuki çoğumuzu hayat yaşıyor. Yeterliliklerle dolu bir hayat dileğiyle uygun kandiller. 

Konsun yeniden pervazlara güvercinler, hu hulara karışsın aminler,mübarek akşamdır, gelin ey Fatihalar, Yasinler…. Kadir Geceniz mübarek olsun. 


 

Ya Rabbi! Bizleri büyük-küçük yanılgılardan, buyruklarına karşı isyan kokan tutum ve davranışlardan arındır. (Amin) Kadir Geceniz mübarek olsun. 

Rahmetin yere indiği şu mübarek gecede büyük Rabbim sizlere de rahmetiyle muamele eylesin. Kadir Geceniz mübarek olsun. 


 

Her nefeste azalsa da ömrümüz, o her nefesi senin varlığınla doldurup, seni anlamayla geçirmeyi nasip eyle Ya Rabbi! Dualarınızın en içten dileklerimle kabul olmasını dilerim. Kadir Geceniz mübarek olsun. 

Gül solar, gençlik elden masraf. Geriye yalnızca yaptığımız dualar ve işlediğimiz sevaplar kalır. Sen bu gece bizi ve sevdiklerimizi bunun farkına varmış ve tövbekar kullarından eylemen dileğiyle Kadir Geceniz mübarek olsun. 


 

Bizi yaratan, bizim için türlü türlü dünya nimetlerini önümüze seren sensin. Biz aciz kullarını bunlar için şükreden, günahlarının farkına varıp tövbe edenlerden eyle. Kandiliniz kutlu olsun. 

Sadece dualar yükselsin bu gece göklere, Ey Rabbim bu mübarek gecede sonsuz merhamet deryasından nasiplenmeyi her kuluna nasip eyle. Kadir Geceniz mübarek olsun. 


 

Kalbimizin üzerini örten tozların alındığı; sevginin ve merhametin hayatımızın odağında olduğu, hayatımızı uygunluk yapmak üzere inşa edeceğimiz duasıyla, samimiyetiyle… Kadir Geceniz mübarek olsun. 

Her geceye bir sabah veren; elbette her sabaha bir umut verir. Her lisana dua etme kabiliyetini veren elbette o duayı kabul etme iradesini gösterir. Rabbim bu hoş günde lisanımızı duasız, dualarımızı karşılıksız bırakmasın. Amin.  

Aklımızdan geçen lisanımızda dua edindiğimiz ne varsa Rabbim tüm dileklerimizi kabul eylesin. Elimizdekiler için hamd, beklediklerimiz için dua. Her ikisi için de sabrediyoruz…Hayırlı kandiller, tüm dualarınızın kabul olması dileğiyle… 

Rabbim Kadir Gecesinin hürmetine; duası kabul olmuş bir kul sevinci yaşat bize. Sabrımızın mükafatı olarak, “Çok şükür” diyebilmeyi de nasip et cümlemize. 

?

 

Alem-i İslam’ın Kadir Gecesini tebrik eder; bu mübarek gecenin İslam Dünyası ve bütün insanlık ailesi için sulh, selamet, emniyet ve adalete vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim. 

Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan pak fiyat, lisanı ile gerçek ve tatlı konuşur, telaşa düşmeden haline razı olur, gerçek ve hoş huylu olursa nitekim mutluluğa erer. İyi kandiller… 

 

Fani dünyanın padişahı değilim. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Dostlarla ağlar, dostlarla gülerim. Siz sevdiklerime, uygun kandiller dilerim. 

Her üzüntü bir baht ile takdir edilir. Ve üzüntüye değil yazgıya boyun bükenler ışık ile temizlenir. Rabbim hoş yazılmış bir mukadderat ve ona tebessümle boyun eğen bir teslimiyet nasip etsin. Dua ile Kadir Gecenizi kutlarım… 

 

Yakınlık ne yerde ne zamandadır yalnızca eller üst kalktığında aklına gelenler yakın olduklarındır kandiliniz mübarek olsun. 

Ruhu aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan, coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş hoş insan, kandilin mübarek olsun. 

 

 

gaziantep escort herabet giriş ikili opsiyon bahis herabet getirbet getirbet bonusal ankara escort eryaman escort adana escort herabet tv aresbet giriş çankaya escort gaziantep escort bayan gaziantep escort casino Güvenilir Bahis siteleri
mersin escort youtube izlenme hilesi gaziantep escort bayan gaziantep escort gaziantep escort